Bostonlu bir grup teknokolik, akıllı telefonlar için geliştirilmiş eldivenleri uzaktan bir kumandaya dönüştürerek yeni bir seviyeye çıkarıyorlar. ‘GoGlove’ adı verilen eldiveni geliştiren ‘Easier to Use’ şirketinin kuurucusu Ben Harris uzaktan kumanda şeklinde eldiven fikrinin bir doğa yürüyüşü sırasında aklına geldiğini söylüyor. Yürüyüş sırasında telefonu cebinden bulup çıkarma, eldivenlerini çıkarma, şarkıyı değiştirme ve sesi ayarlama sırasında oldukça arkasında kalmış ve sonrasında yetişmekte zorlanmış. Bundan sonra da telefona dokunmadan işini halletmenin bir yolunu aramaya başlamış.

GoGlove, telefona dokunmadan ve hatta cepten çıkarmadan tüm işlevlerini kullanabilmek üzere geliştirilmiş. Eldivenin tasarımcısı Eric Ely, parmak uçlarındaki almaçların eldiven içindeki bir bluetooth modülüne bağlı olduğunu açıklıyor. Ger almaç telefon üzerindeki farklı bir işlevi kontrol ediyor. Telefon üzerindeki GoGlove uygulaması sayesinde her almaca hangi görevin atanacağı kullanıcı tarafından belirlenebiliyor.

Eldivenler oldukça hafif yapılı olduklarından soğuk günlerde normal eldivenlerin altına giyilebiliyor. Ve dıştaki kalın eldivenler kontrol mekanizması üzerinde herhangi bir sorun oluşturmuyor. Ürün elde takılı haldeyken yıkanabiliyor ve nem ile tere karşı da dayanıklı. Eldiven üzerindeki bluetooth modülü istendiği takdirde çıkarılıp tişört ya da örneğin bir bisiklet üzerine de tutturulabiliyor.

Bir Kickstarter projesi olan GoGlove önümüzdeki yıl içerisinde satışa çıkacak. Ancak şu an yüzde 40 indirimle 79 Dolara ön sipariş edilebiliyor.