Kuantum Elektrodinamiği ve üstün akışkanlık üzerine çalışmaları ile bilinen 20. Yüzyıl’ın en önemli fizikçilerinden sayılan Richard Feynman, bir yandan da en çok örnek alınan fizik öğretmenlerinden. Artık siz de onun derslerinden yararlanabileceksiniz.

Görsellikle öğrenen kişiler için R. Feynman’ın ders videoları BBC tarafından yayınlanmıştı:
Kütleçekim Yasası , Matematik Fizik İlişkisi , Büyük Korunma İlkeleri Fizik Yasalarında Simetri , Geçmiş ve Geleceğin Farkı, Olasılık ve Belirsizlik (Kuantum Mekaniği’nin Doğaya Bakışı) , Yeni Yasa Arayışları adlı yedi dersi, ders adlarına tıklayarak izlemeniz mümkün.

Şimdi ise büyütülebilir diyagramlar içeren ders notlarına ulaşmak mümkün . Feynman’ın efsanevi ders notlarını güncellenmiş halleri ile yüksek kalite ulaşabileceğiniz kaynak,Feynman’ın ders verdiği Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü / ve Feynman Dersleri Web sitesi işbirliğinde hazırlandı.

Feynman’ı birincil kaynaklardan çalışmak isteyenler için çalışmanın ilk cildi, nesnelerin hareket biçimi ile radyasyon ile ısı üzerine. İkinci Cilt elektromanyetizma ve ışığı anlatıyor. Üçüncü cilt ise kuantım mekaniğini anlatıyor.