Yeni Tetris Geliyor
Yeni Tetris Geliyor

İleride bir izleyici sporu olması planlanan Tetris‘in yayın haklarını tutan Ubisoft, oyunun yeni sürümü Tetris Ultimate‘ın Playstation 4 ve Xbox One için çıkacağını ilan etti. Her iki sistemde de oyunları Twitch ve Ustream gibi uygulamalarla çevrimiçi izlemek mümkün olacak.

İki kişilik oyuna dönüşen yeni Tetris‘te pek çok farklı oyun seçeneği olacak. Oyunun temel özelliği olan 7 farklı şeklin boşluk kalmadan sıralanması yeni sistemde nasıl olacak, rekabet için neler değişecek henüz net değil.

Tetris‘in yaratıcısı Pajitnov, tasarımını yaptığı Tetris Ultimate‘ın çok oyunculu modları için “taş gibi” diyor. Tetris’ten sonra da çok Microsoft’un Hexic’i ve iOS’taki Marbly gibi oyunlar tasarlayan Pajitnov oyunu izleyicilerin varlığına göre de değiştiriyor.

Tetris‘in haklarını elinde tutan Henk Rogers, değişimlerin kaçınılmaz olduğunu söylüyor: “Futbol ileri pas keşfedilince değişti, daha heyecanlı oldu. Top havadayken herkes görebiliyor, eskiden topu görmek zordu. Şimdi böylesi izlemesi heyecanlı değişiklikler tasarlıyoruz Tetris’e diyor.

Henk Rogers yakında Tetris izleyicilerinin stadyumları dolduracağını söylüyor. Göreceğiz.

Tasarım aşamasındaki oyunu görmek için